top of page
COVER FOTO (1)-min.jpeg

Ceren Oran & Moving Borders / CZ

The Urge Grows

Tanečné predstavenie vo verejnom priestore

Sobota, 2.9 | 16:30

Hlavná ulica

Urbanova veža

VSTUP ZDARMA

Aký pohyb sa hodí medzi posteľ a šatník? Viete zatancovať klasickú variáciu pri kuchynskej linke? Alebo si pamätáte na uvoľňovaciu techniku ​​na balkóne? Obmedzenie pohybu. Nemožnosť ísť von, na tanečnú sálu, do divadla, stretnúť sa s publikom či inými tanečníkmi, rodinou či priateľmi.

„The Urge Grows“ čerpá inšpiráciu z frustrujúcej skúsenosti rok a pol trvajúcej pandémie a izolácie a premieňa ju na niečo vysoko vitálne, nákazlivé v tom najlepšom zmysle slova – v zdieľaní radosti, energie, fascinácie. s pohybom, v intenzívnom zdieľaní momentu v priamom kontakte s divákom vo verejnom priestore.

 

Choreografia Ceren Oran spája energické, synchronizované tanečné pasáže s výraznými improvizovanými sólami jednotlivých skúsených tanečníkov. Ich dynamiku a meniaci sa rytmus celého diela určuje pulzujúca elektronická hudba dlhoročného spolupracovníka Orana a živá improvizácia saxofonistky Marcely Kučovej. Táto extatická kombinácia zvyšuje napätie medzi tanečníkmi a hudobníkmi, individuálnymi a masovými.

Koncept, umelecká réžia a choreografia: Ceren Oran

​Choreografická spolupráca: Maayan Reiter, Rotem Weismann

Réžia: Jin Lee

Tancujú: Klára Ešnerová, Michal Heriban, Michaela Kadlčíková, Tomáš Pražák, Jana Ryšlavá, Helena Arenbergerová

Hudba: Hüseyin Evirgen, Marcela Kučová

​Dramaturgická spolupráca: Karolína Hejnová

Viac info: www.en.moveostrava.cz/the-urge

bottom of page