_MG_6663.jpg

Pohybový workshop a účasť v predstavení

DIFFERENT?

28. AUG 2021 | 10:00
Areál Anička

Ostružina (CZ)

Tanečný workshop pre každého, kto má chuť sa zapojiť do participatívnej site-specific performance DIFFERENT? Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by strávili sobotu, 28. augusta spoločne s tvorcami predstavenia v Areáli Anička. Predošlé pohybové skúsenosti nie sú potrebné.  Podmienkou účasti je chuť spolupracovať na príprave a účasť na predstavení. 
 
Predstavenie DIFFERENT? vychádza z princípov mimikier, emocionálnej i kognitívnej empatie a stelesnenia zdieľanej mysle. Je to choreografia určená pre pre piatich tanečníkov a divákov, kde hranice medzi javiskom a hľadiskom sú priepustné a premenlivé.


Predstavenie skúma otázku participácie, problematiku rozhodovania a flexibility osobných hraníc. Vytvára priestor, v ktorom sa stretávajú rozličné názory ako aj možnosť vybrať si rôzne perspektívy.

V priebehu dňa zoznámia tvorcovia participantov s pohybovými, choreografickými a interpretačnými princípmi používanými v predstavení, ktoré spoločne o 17:30 zrealizujú.

 

Účastníkov bude viesť spoluchoreografka predstavenia Zden Brungot Svíteková a tanečníci Klára Alexová (CZ/NL), Daniel Raček (SK) a Jun Wan Kim (KR/CZ) .

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Podporilo ho aj Mesto Košice a Creative Industry Košice.

Koncept | Choreografia: Barbora Látalová (CZ), Zden Brungot Svíteková (SK/CZ)
Tvorba: Klára Alexová (CZ/NL), Zden Brungot Svíteková, Kateřina Dietzová (CZ/Nl), Eva Hromnik (SK/CZ), Barbora Látalová, Inga
Mikshina (RU/CZ), Kim Jun Wan (KR/CZ), Daniel Raček (SK)
Interpretácia: Klára Alexová (CZ/NL), Zden Brungot Svíteková (SK/CZ), Kim Jun Wan (KR/CZ), Daniel Raček (SK), Tímea Szalontayová (SK)
Zvukový design: Jelte Van Andel (NL)  
Zvuk: Robert Štěpánek (CZ)
Kostýmy: Marie Gourdain (FR/CZ)
Coaching: Bush Hartshorn (UK)
Produkcia: Lucia Račková (SK/CZ)
Producent: OSTRUŽINA z.s.
S podporou: Ministerstvo kultury České republiky