top of page
1_DANCE ABILITY.JPG

Tanečný workshop

DANCING WITH ABILITY

28. máj 2022 | 13:00 – 16:00

Tabačka Kulturfabrik (Veľká sála)

Sally Davison (FI)

Na tomto workshope budeme spoločne hľadať jednotný pohybový jazyk skupiny. Od tohto základu tancujeme medzi sebou vo dvojiciach alebo malých skupinách v pohybe, ktorý je príjemný pre naše telo. Keď sa naučíme počúvať pohyb svojho tela a aj druhých, nájdeme nové spôsoby vyjadrenia sa a všetci sa stávame učiacim sa priestorom pre pohyb druhého.

 

Na účasť na workshope nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti a vítaný je každý. Možno si myslíte, že tanec nie je pre vás ale odporúčame vám prísť vyskúšať si ho, pretože pohyb nie je niečo, čo robíme ale niečo, čím sme.

 

Sally Davison pôsobí v oblasti inkluzívneho tanca už dvadsať rokov a metódu DanceAbility praktizuje už pätnásť rokov. Sally založila DanceAbility Finland v roku 2008 s Gunillou Sjövall a je umeleckou riaditeľkou Kaaos Company (2010) a X Dance Festivalu (2016). Má magisterský titul z Tanca a somatickej práce a poskytuje zdroje výskumu prostredníctvom projektu MBodyResource online.

 

Sally je inšpirovaná pohybom a verí, že rovnosť pohybu nezávisí od funkčnosti alebo schopností (fyzických či mentálnych), ale od túžby byť videní takí, akí sme.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

bottom of page