• Janka Rampáčková

Rodinná atmosféra na festivale s medzinárodným presahom. Move Fest očami štúdia ONOMATOPOJE

Onomatopoje je multimediálne štúdio z Košíc, ktoré tvoria Palko Matia, majster obrazových a textových melodizácií a Robo Rampáček, majster zvuku a dramaturgických koncepcií. S Move Festom spolupracujú od jeho prvého ročníka. O ich názore na festivale sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch:


Čo sa vám vybaví, keď niekto povie Move Fest?

Palko: Jedinečná príležitosť spoznať rozmanitosť súčasného tanca a nového cirkusu.


Robo: Pohyb tiel.V čom spočíva vaša spolupráca s Move Festom?

Palko: Som spolutvorcom štúdia Onomatopoje a pre PST produkujeme videozáznam z festivalu a festivalovú zvučku na sociálne siete. S PST spolupracujeme dlhodobo na rôznych tanečných a osobných projektoch.

Robo: Výroba video upútavky a aftermovie z festivalu.Aké momenty vám utkveli v pamäti z uplynulých dvoch ročníkov a prečo?


Palko: Každoročné danceoke – odovzdaný, zrkadlový pohyb tiel na známe videoklipy. Tiež sa mi páčil taliansky nový cirkus AH,COM’E’ BELLO L’UOMO čo bolo vtipné, nápadité kvalitne odmakané predstavenie troch úžasných performerov a predstavenie JUMIKA pre rodičov s deťmi s perfektnou atmosférou.


Robo: Komorná, až rodinná atmosféra, medzi jednotlivými účinkujúcimi.Ako hodnotíte prínos festivalu súčasného tanca pre bežného diváka ?

Palko: Myslím, že divák ocení dramaturgickú rôznorodosť, kvalitu predstavení, bezprostrednosť organizátorov, miesta, kde festival prebieha, rozhovory s účinkujúcimi a energiu celého festivalu.


Robo: Je to jediné ucelené podujatie v Košiciach, možno aj na východnom Slovensku, ktoré sa venuje rôznym podobám tanca a umeleckého pohybu.


ONOMATOPOJE nebudú chýbať ani na tohtoročnom Move Feste. Ich kamery zachytíš od 20. – 22. augusta 2020 v Košiciach. Permanentku na celé podujatie si zakúpiš tu a jednotlivé podujatia nájdeš v našom programe.

47 views0 comments
logo pst.jpg

©2020 by Move Fest Košice 2020

  • Facebook
  • Instagram