Move Fest je festival súčasného tanca, nového cirkusu a fyzického divadla. Je to podujatie, v ktorom môžeš pohyb v rôznych podobách nielen vidieť, ale aj zažiť a pocítiť. Vidíme sa od 26. – 28. augusta 2021 v Košiciach.

Do Košíc festival prinieslo občianske združenie PST – Priestor Súčasného Tanca prvýkrát v roku 2018.

História Move Festu je úzko spätá s nezávislým kultúrnym centrom COOLTOUR Ostrava, kde festival vznikol a každoročne sa organizuje od roku 2014. Spolupráca tohto centra s košickým centrom umeleckej kreativity Tabačka Kulturfabrik, ale hlavne vynikajúce kontakty košickej choreografky, Kat Rampáčkovej, ako aj kreativita organizačného tímu, prinášajú do Košíc atmosféru tanca, pohybu a nevšedných zážitkov.

 

Netradičné vystúpenia, magické vizuálno-umelecké prezentácie, pohybová žánrová pestrosť, sprievodné spoločenské podujatia, možnosti interaktívneho zapájania sa, zabavenia sa, nahliadnutia do sveta tanečnej komunity, pohybových experimentov, fyzického divadla, nového cirkusu, kreatívnej tvorby vystupujúcich z rôznych kútov Európy. To všetko ponúka Move Fest.

Každý ročník má svoju nosnú tému. V roku 2018 to boli Nové média, v roku 2019 to bola Super sila a v roku 2020 to bol Dialóg.