top of page
3_Gretel_ph Alessandro Villa.jpg

Detské predstavenie nového cirkusu

GRETEL

28. máj 2022 | 11:00

Tabačka Kulturfabrik (Veľká sála)

Quattrox4 (IT)

Dĺžka predstavenia: 50 minút

Odporúčaný vek: od 5 rokov (vstup pre deti do 4 rokov zdarma)

Prázdna scéna. Štvorec. Niekoľko malých predmetov - podnos, čajník, anglický trávnik, nočný stolík. A potom Fritz a Oscar, roztomilí a tichí spolubývajúci. GRETEL sa pohybuje vo svojom mikrokozme malých vecí. Je bezduchá a prísna, chaotická a stále veľmi opatrná, aby sa všetko držalo jej bizarnej logiky. Všetko je mimo dosahu a na svojom mieste. Potom sa zrazu stane katastrofa. Čo je domov? Kto sme? S bezprostrednosťou rozprávania kráča GRETEL sama po cestách existencie, medzi súčasným cirkusom, tancom a manipuláciou s predmetmi. Radostná hymna na tvrdohlavosť a vytrvalosť, oslava migrácie a potreby znovuobjavenia sa, keď sa všetko zrúti.  Delikátna a hlboká úvaha o tom, kto ide a kto zostane a o tom, ako vždy odolávať. Aj keď sa všetko zrúti.

 

Quattrox4 je centrum súčasného cirkusu založenom v roku 2011 v Miláne v Taliansku. Quattrox4 existuje na to, aby posilnil a podnietil kreativitu v rámci rôznych komunít a umeleckých jazykov (tanec, divadlo, vizuálne umenie) a neúnavne pracuje na prekonávaní tradičných prekážok – vrátane veku, socioekonomického prostredia a geografie – s cieľom dosiahnuť plné zapojenie každého do umenia.

S podporou od RSGT/FLIC – Residenza Surreale, Moncirco/Magdaclan, Dinamico Festival, Circo all’inCirca, Fabbrica C – Puntata Zero, Spiazzo_circo fuori dal vaso.

Autorka a interpretka: Clara Storti

Scénografia: Maddalena Oppici e Clara Storti

Svetelný dizajn Luca Carbone

Kostýmy: Rosa Mariotti

Zvukový dizajnér: Andrea Ferrario

Vonkajší pohľad: Nadia Milani e Ulisse Romanò

Pomoc pri tvorbe: Gaia Vimercati

Hlavný produkčný: Filippo Malerba

Produkcia: Quattrox4

bottom of page