TÉMA

MOVEFEST 2020: DIALÓG

Naším cieľom bolo vytvorenie bezpečného miesta. Miesta, kde môže dialóg začať, rozvíjať sa, plynúť, slobodne napredovať. Tak, ako cesta dialógov býva rozmanitá, aj program festivalu bol rôznorodý, pestrý, zameraný na interakciu s divákom a jeho aktívne pôsobenie. Situácia, ktorú v tomto roku svet zažíva, výrazne mení prístupy, pohľady a postoje ku všetkému, čo tvorilo pred pandémiou náš svet. Práve z tohto dôvodu sme presunuli väčšinu prezentácií festivalu z divadla von, do exteriéru, čím získal dialóg ďalší, neočakávaný rozmer. Okrem dialógu s divákom, dialógu tiel, sa ponúkli aj nové dialógy. Dialóg s mestom, s verejným priestorom, mestskými pavlačmi a nádvoriami. Program prebiehal na dvore Tabačky, v parku Kulturparku/Kasárňach, Mestskom parku, Galérii VUNU – interiér sme prepojili s exteriérom. Festival priniesol do mesta, parkov a na nádvoria nový cirkus, performatívno-choreografickú výstavu, netradičný kabaret, tanečné predstavenie pre deti, ale aj voľné tancovanie s DJ-om, danceoke a workshop fyzického divadla pod holým nebom.

Move fest 2020 day 3-2763.jpg

MOVEFEST 2019:  SUPER SILA

Témou druhého ročníka bola super sila. Odvaha byť odlišný, sila vyjsť z komfortnej zóny, vyjadriť svoj názor, pohľad, postoj, cítenie. Odvaha ukázať inakosť, prekročiť hranice všedného, zaužívaného, nenechať sa obmedzovať nikým a ničím, sila vyjadrovať sa slobodne, otvárať zamknuté brány, rozširovať obzory a ísť za pomyselné hranice.

64280246_2021378084836690_47604241289120

MOVEFEST 2018:  NOVÉ MÉDIÁ

Témou festivalu v roku 2018 bolo spojenie tanca a nových médií. Prenikli sme do tajov využívania nových médií, vizualizácii, experimentálneho pohybu a povedie cestou k poznaniu, že súčasný tanec už dávno nie je iba tancom. Súčasný tanec sa aj vplyvom nových médií a umeleckej kreativity mení na magické vizuálno-pocitovo-zážitkové umelecké dielo.

MOVE FEST KE 2018_12.jpg
logo pst.jpg

©2020 by Move Fest Košice 2020

  • Facebook
  • Instagram