Snímka_obrazovky_2020-06-09_o_9.47.49.

DIALÓG

Po roku sa festival súčasného tanca, nového cirkusu a fyzického divadla, Move Fest Košice 2020, opäť vracia do Košíc. Témou 3. ročníka festivalu je Dialóg. 

Naším cieľom je vytvorenie bezpečného miesta. Miesta, kde môže dialóg začať, rozvíjať sa, plynúť, slobodne napredovať. Tak, ako cesta dialógov býva rozmanitá, aj program festivalu bude rôznorodý, pestrý, zameraný na interakciu s divákom a jeho aktívne pôsobenie. Situácia, ktorú v tomto roku svet zažíva, výrazne mení prístupy, pohľady a postoje ku všetkému, čo tvorilo pred pandémiou náš svet. Aktuálne sme presunuli väčšinu prezentácií festivalu z divadla von, do exteriéru, čím získal dialóg ďalší, neočakávaný rozmer. Okrem dialógu s divákom, dialógu tiel, sa inšpiratívne ponúkajú dialógy nové. Dialóg s mestom, s verejným priestorom, mestskými pavlačmi a nádvoriami. Program bude prebiehať na dvore Tabačky, v parku Kulturparku, Mestskom parku, galérii VUNU – interiér prepojíme s exteriérom. Festival prinesie do mesta, parkov a na nádvoria nový cirkus, performatívno-choreografickú výstavu, netradičný kabaret, tanečné predstavenie pre deti, ale aj voľné tancovanie s DJ-om, danceoke a workshop fyzického divadla pod holým nebom.

Nenechajte si tento nevšedný zážitok a neopakovateľnú atmosféru nášho festivalu újsť. Otvárame priestor pre diváka, spúšťame dialóg.

logo pst.jpg

©2020 by Move Fest Košice 2020

  • Facebook
  • Instagram